Для тих, на чиє життя вплинула наркоманія близької людини, існують інструменти, які, як ми переконались, допомагають нам йти по дорозі одужання.

Зібрання

Сімейні групи Нар-Анону – це групи взаємодопомоги для тих людей, хто відчув страждання, або зараз знаходиться у відчаї від проблем, пов’язаних з наркоманією свого родича або друга. Ми дізнаємося, що наркоманія – це сімейна хвороба, та знаходимо сили та готовність вирішувати свої проблеми та покращувати своє власне життя. 

Дванадцять Традицій

Наш груповий досвід показує, що єдність сімейних груп Нар-Анону залежить від нашої прихильності до цих Традицій. Застосовуючи принципи, які закладені в цих Традиціях, ми можемо уникнути непорозумінь, розбіжностей та дебатів на наших групових зібраннях та в структурах обслуговування. За межами Нар-Анону ми вчимося застосовувати Традиції в нашому особистому житті.

Висловлювання

Один з  найважливіших інструментів зцілення в програмі Нар-Анону – це те, що кожен член співдружності ділиться своїм власним досвідом, силою та надією. Ми слухаємо, щоб вчитися, ми ділимося, щоб одужувати. 

Анонімність

«Анонімність – духовна основа всіх наших Традицій, що постійно нагадує про те, що принципи вище за особистості». Ми не розкриваємо те, що бачимо, чуємо на зібраннях нікому, навіть рідним, друзям та іншим членам співдружності. Анонімність забезпечує свободу та безпеку, яку Нар-Анон гарантує кожному члену. 

Література

Щоденне читання літератури Нар-Анону допомагає нам долати проблеми та знаходити  рішення.

Наставництво

Наставник для декого з нас – це ведучий, який допомагає нам позбутися безумства хворого свавілля, яке заважає нам знайти кращий спосіб жити.

Контакти по телефону та електронній пошті

Телефонні дзвінки та електронна пошта дозволяють підтримувати зв’язок з членами Нар-Анону і  таким чином займатися своїм одужанням між зібраннями. 

Дванадцять Кроків

Наша програма, яка пропонує духовний, а не релігійний спосіб життя, заснована на Дванадцяти Кроках Нар-Анону. Дванадцять Кроків дають нам можливість глибоко та якісно змінювати своє життя.

Служіння

Служіння – це чудовий спосіб поділитися тим даром, який члени співдружності отримують від програми Нар-Анону.

Молитва

Нар-Анон – це програма духовного росту, не пов’язана ні з якою релігією. Тим не менше, в нашій співдружності є кілька молитов, які допомагають віднайти душевний спокій.

Девізи

У Нар-Анона багато девізів. Мета цих девізів – навчити нас реагувати по-новому на проблеми, пов’язані з хворобою наркоманія і тим самим змінювати ситуацію на краще.

МОЛИТВА ПРО НАШУ СПІВДРУЖНІСТЬ

Боже, дякуємо Тобі за мир і душевний спокій, які ми знаходимо, коли день за днем вчимося віддавати в Твої руки наших наркоманів і припиняємо спроби змінити їх. Дякуємо Тобі за те, що допоміг нам знайти шлях сюди, і просимо допомогти тим, хто все ще самотній і страждає від наркоманії близької людини. Будь ласка, допоможи їм знайти свій шлях у нашу співдружність, щоб ми могли  передати їм те, що так щедро було дано нам. Дай нам можливість поділитися своїм досвідом, силою і надією з людьми, які, живучи з наркоманом, страждають від самотності та ізоляції. Допоможи нам завжди пам’ятати про наші Традиції, коли ми намагатимемося донести звістку про нашу співдружність іншим людям. Ми довіряємо наших наркоманів і себе Твоїй любові і турботі і просимо завжди допомагати нам пізнавати Твою волю для нас і наших близьких.

МОЛИТВА ПРО ДУШЕВНИЙ СПОКІЙ.

Боже, дай мені розуму і душевного спокою

Прийняти те, що я не в силах  змінити.

Мужності, змінити те, що можу.

І мудрості, відрізнити одне від іншого.

ДЕВІЗИ НАР-АНОНУ

Дай подіям йти своєю чергою і покладись на Бога.

День за днем.

Думай.

Живи і дай жити іншим.

Живи сьогоднішнім днем.

Займися собою.

Тут і зараз.

Почни з себе.

Не поспішай.

Не метушись.

Не ускладнюй.

Залишайся відкритим.

Програма працює, якщо ти працюєш.

Слухай та навчайся.

Спочатку головне.

Чи  так це важливо?

Тільки сьогодні.