1. Що таке сімейна група Нар-Анону?
  2. Як Нар-Анон може допомогти мені?
  3. Чому мені необхідна допомога?
  4. Що я знайду в Нар-Аноні?
  5. Чим мені можуть допомогти зібрання груп?
  6. Що потрібно, щоб стати членом Нар-Анону?
  7. Як мені знайти групи Нар-Анону?
  8. Скільки це коштує?
  9. Яка є література?
  10.  Чи доступна професійна допомога?

ЩО ТАКЕ СІМЕЙНА ГРУПА НАР-АНОНУ?

Сімейні групи Нар-Анону – це групи взаємодопомоги для тих людей, які зазнали страждань, або зараз у відчаї від проблем, пов’язаних з наркоманією свого рідного або друга. Зібрання груп, зазвичай, проводяться щотижня, на них члени групи діляться своїм досвідом, силою, надією та  підтримують один одного. 

ЯК НАР-АНОН МОЖЕ ДОПОГТИ МЕНІ?

В Нар-Аноні ми дізнаємося, що наркоманія – це сімейна хвороба, і допомога потрібна не тільки залежним, але і нам – членам сімей та друзям наркоманів. Нам також потрібна програма одужання, яка допоможе нам змінити своє відношення до обставин, які склалися, не відчувати негативних емоцій і вибудовувати нові, здорові відносини зі своїм залежним родичем чи другом. В Нар-Аноні ми з полегшенням дізнаємося: ми не винуваті в тому, що наш родич чи друг хворий на наркоманію і ми не відповідальні за його одужання. Ми не повинні страждати від проблем наркомана і можемо зробити своє життя радісним та спокійним. В Нар-Аноні ми дізнаємося, як справлятися з нашими проблемами і здобуваємо надію та душевний спокій.

ЧОМУ МЕНІ НЕОБХІДНА ДОПОМОГА?

Ми звикли піклуватися про свою сім’ю, про своїх друзів і страждаємо від того, що не можемо виправити наркомана та вирішити його проблеми. Ми намагаємося контролювати його поведінку та вживання: обшукуємо кармани та кімнату, продивляємося його переписку та дзвінки, осуджуємо, дратуємось. Ми не готові визнати, що безсилі перед наркоманом, відчуваємо себе розгубленими, нещасливими, звинувачуємо себе у його вживанні та вважаємо, що повинні все виправити. Ми продовжуємо вірити обіцянкам, прощати агресію, платити його борги. Ми відмовляємося від своїх планів, замикаємося в собі, загублюємо здоров’я, друзів, фінансову стабільність, впадаємо в депресію та здійснюємо неадекватні вчинки. Нарешті ми усвідомлюємо, що теж хворі. 

ЩО Я ЗНАЙДУ В НАР-АНОНІ?

На зібраннях груп Нар-Анону ми зустрічаємо таких же рідних та друзів наркоманів, як і ми. Вони теж відчували  відчай, самотність, страх, розуміють наші проблеми і готові ділитися досвідом, силою та надією, щоб допомогти нам. Ми вчимося жити тут і зараз, справлятися з занепокоєнням, одержимістю, ілюзіями, позбавляємося страху та почуття провини. Ми дізнаємося, що наркоманія – сімейне захворювання, і знаходимо сили та готовність вирішувати свої проблеми та покращувати  власне життя. На зібраннях сімейних груп Нар-Анону ми можемо не боятись розмовляти один з одним та ділитися своїми відчуттями. 

ЧИМ МЕНІ МОЖУТ ДОПОМОГТИ ЗІБРАННЯ ГРУП?

Відвідування зібрань груп дають нам можливість зрозуміти і використовувати інструменти програми, які необхідні для того, щоб привнести в наше життя умиротворення та душевний спокій. Наша програма «Дванадцять Кроків» допомагає нам одужувати. Коли ми продовжуємо відвідувати зібрання та працювати по програмі, наше життя змінюється на краще.

ЩО ПОТРІБНО, ЩОБ СТАТИ ЧЛЕНОМ НАР-АНОНУ?

Єдина умова для членства в групі – наявність наркоманії у родича чи друга. Щоб стати членом групи Нар-Анону, просто приходь на зібрання. 

ЯК МЕНІ ЗНАЙТИ ГРУПУ НАР-АНОНУ?

На нашому сайті ти знайдеш розклад зібрань сімейних груп Нар-Анону. Якщо в населеному пункті, де ти живеш, не має групи Нар-Анону, то можливо стати членом онлайн-групи. Розклад зібрань дивись тут.

СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ?

За участь в зібраннях групи не потрібно вносити плату чи членські внески. Відвідування зібрань безкоштовне. Пожертви членів групи добровільні. Вони використовуються на оплату оренди приміщення, де проходять зібрання, на придбання літератури, на купівлю солодощів (частування) до чаю для членів групи після зібрання. За рішенням групи, частина коштів може бути перерахована на підтримку обласної, регіональної та всесвітньої структур, які обслуговують групу. 

ЯКА Є ЛІТЕРАТУРА?

Вся література Нар-Анону написана рідними та друзями наркоманів. У нас немає публікацій, написаних професіоналами. В нашій літературі зібрано загальний досвід членів співдружності про те, як використовуючи принципи Нар-Анону, зробити своє життя щасливим. 

Наразі, відбувається процедура отримання дозволу у Всесвітньому центрі обслуговування сімейних груп Нар-Анону на друк літератури в Україні та здійснюється переклад літератури схваленої конференцією, на українську мову. Всіх небайдужих членів Нар-Анону запрошуємо приєднатися до літературного підкомітету, написавши на адресу litkom.naranon.ua@gmail.com.  З Вами обов’язково зв’яжуться, бо на Вас чекають!

ЧИ ДОСТУПНА ПРОФЕСІЙНА ДОПОМОГА?

Нар-Анон – це непрофесійна співдружність родичів та друзів наркоманів. Ми збираємося разом, щоб поділитися досвідом та надією, щоб знайти рішення будь-якої проблеми. Нар-Анон не надає професійну допомогу.